İhracat Danışmanlığı
Daralan ulusal piyasa ve küresel krizlerin kurları sürekli değiştirmesi sonucunda her ülkede olduğu gibi ülkemizde de ihracatın önemi gün geçtikçe artmakta ve ihracat yapan firmalara verilen destek çoğalmaktadır.
Doğu ile batıyı buluşturan coğrafyamızın avantajı ve bununla birlikte Türk Malı ürünlerin gerek komşularımız gerekse dünyanın birçok yerinde kaliteli ürün olarak görülmesine rağmen ülkemiz hala ihracat konusunda tam potansiyelini sergileyememektedir. Bunun başlıca nedenleri arasında dil engeli ve ihracata dair prosedürlerin iyi bilinmemesinin işletmeler üzerinde oluşturduğu korku yer almaktadır. Global Trade olarak iş ortaklarımızın ürettiği ürünleri ihraç edebilmeli için doğru pazar seçiminden başlayıp ürünün teslim edilmesi ve ücretini aldıkları ana kadar tüm süreçlerde kendilerine destek oluyor, sürecin tamamını seçmiş olduğunuz hizmet paketi kapsamında sizin adınıza yürütüyor ve düzenli olarak sizlere raporluyoruz.

İhracat Danışmanlığı Hizmetimizde İş Ortaklarımıza Sunduklarımız;

  1. Firmanın ürünlerinin analiz edilerek ihracata uygun hale getirilmesi
  2. Pazar araştırmalarının yapılması ve en uygun pazarların belirlenmesi
  3. Potansiyel müşterilerin listelenmesi
  4. Pazara giriş stratejilerini oluşturulması
  5. Firma adına promosyonların ve tanıtım materyallerinin hazırlanması
  6. Potansiyel müşteriler ile gerekli görüşmelerin gerçekleştirilmesi
  7. Yurtdışı fuarların planlanması ve firma ile katılım sağlanması
  8. Müşteri ziyaretleri, online toplantılar
  9. Ziyarete gelen müşterilere sunumların yapılması ve çevirmenlik hizmeti sağlanması
  10. İhraç edilecek ürünlerin Hazırlanmasından Müşteriye Ulaşmasına Kadarki Tüm Gümrük, Lojistik Ve Diğer Süreçlerin Organizasyonu Ve Yönetilmesi
Partnerlerimiz